Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mé příspěvky

Vážení návštěvníci ,

nějakou dobu jsem se zde neobjevil, může za to časové zaneprázdění zapříčiněné zejména studiem na VŠ a teké jsem na tyto stránky trošku zapoměl. Po dokončení rekostrukce prvního kočovného vozu jsem si říkal, že už podobnou práci dělat nebudu. Postavit včelín dá totiž opravdu dost práce. Toho jsem se držel až do doby, kdy mi bylo kamarádem nabídnuta koupě staré maringotky. Zakoupil jsem tedy starou maringotku, kterou v současné době přestavuji na kočovný vůz. K dnešnímu dni má moje včelnice plně obsazený jeden kočovný včelín (tedy 8. včelstev) a druhý se teprve staví. Ten by podle předpokladů měl mít kapacitu 18-ti včelstev, ve fotogalerii Leden 2013 jsou pak vloženy fotografie ze stavby včelínu.

Mimo jiné jsem se také pokusil vyrobit medovinu, za použití kvasinek firmy Schimansky.          A s hrdostí mohu říci, že se to dalo pít. Dále také produkuji včelí med, propolis, včelí vosk  a pokud bude čas, rád bych se pokusil získávat a produkovat mateří kašičku.

Rád bych na tomto místě také poděkoval své přítelkyni Verunce za podporu v mém snažení a také trpělivost. 

Hodně mě mrzí, že tento "koníček" je v mladé generaci poměrně málo zastoupený. Ono je to asi ale problém všech koníčků, nejen včelaření. Hodně často si totiž všímám u mladých lidí , že tráví čas sezením u internetu, který ale využivájí ke sledování FB a podobných webových stránek, což člověka v ničem nezdokonalí a neobohatí.

Chtěl bych tedy apelovat na mladé lidi, aby se věnovali nějakému smysluplnému koníčku. Nemusí to být jen včelaření, nabízí se spousta jiných a určitě zajímavých hobby. 

Přeji hezký rok 2013 a mnoho úspěchů,

s pozdravem Jindřich Stodůlka

 

Náhledy fotografií ze složky Leden 2013